10.11.2016 r. Warsztaty genealogiczne dla dorosłych

W czwartek 10 listopada br., w filii Miejskiej Bibliotek Publicznej przy ul. Polnej w Łomży odbyły się warsztaty genealogiczne dla dorosłych z cyklu „Skąd nasz ród”? Były one współorganizowane przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Łomży oraz Łomżyńskie Bractwo Historyczne. Warsztaty poprowadzili dr Małgorzata K. Frąckiewicz, mgr Monika Smakowska oraz mgr Kamil M. Leszczyński.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się ze źródłami historycznymi ważnymi dla poszukiwań genealogicznych, a także poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą sposobu tworzenia własnych drzew genealogicznych. Mogli w sposób praktyczny sprawdzić, jak posługiwać się aktami metrykalnymi oraz jak na ich podstawie odtwarzać historią własnej rodziny. Dowiedzieli się również, jak ważne są przechowywane w domowych albumach zdjęcia oraz zapiski, pamiętniki czy listy.
Uczestnicy zgodnie podkreślili konieczność organizacji tego typu zajęć skierowanych do dorosłych, którzy posiadają wiedzę związaną ze swoimi przodkami i mają świadomość potrzeby jej utrwalania. Takie zajęcia mogą bardzo pomóc w udokumentowaniu historii rodzinnej.
Zapraszamy wszystkich chętnych, młodzież i dorosłych oraz seniorów do uczestnictwa w zajęciach warsztatowych z genealogii organizowanych przez ŁTN im. Wagów.