Prelekcja – „Depresja – porozmawiajmy o niej”

Dnia 30.03.2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży, wygłoszono prelekcję na temat: „Depresja – porozmawiajmy o niej. Leczenie depresji”, nawiązującą do tegorocznego hasła Światowego Dnia Zdrowia. Prelekcję przygotowali pracownicy Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łomży (panie Elżbieta Kruszewska i Wiesława Malinowska) oraz przedstawicielka Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów (Julia Gulanowska).

Celem spotkania było uświadomienie uczestnikom, że depresja jest poważną chorobą, dotykającą również dzieci i młodzież. Uczniowie poznali objawy depresji, jej źródła i metody leczenia. Na zakończenie spotkania młodzież obejrzała krótki film profilaktyczny dotyczący depresji oraz otrzymała karty z cytatami z książki Beaty Pawlikowskiej ,,Planeta dobrych myśli”.

Prelekcja zwiększyła świadomość uczniów na temat depresji. Podkreślono że, dostępne metody leczenia depresji, stosowane systematycznie i zgodnie z zaleceniami specjalistów umożliwiają skuteczne kontrolowanie objawów i prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym.