Spacer po Łomży: 15 i 18 czerwca 2016 r.

W dniach 15. oraz 18. czerwca 2016 r. Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów zorganizowało dla mieszkańców Łomży wycieczki po zabytkach miasta. Uczestnicy podzieleni na cztery zorganizowane grupy wraz z przewodnikami, udali się z siedziby Towarzystwa do najbardziej znanych i rozpoznawalnych miejsc na obszarze miasta. Grupy wycieczkowe zgromadziły łącznie kilkadziesiąt osób, wśród których znalazły się dzieci, dorośli oraz osoby starsze. Wśród obiektów, które można było zobaczyć podczas spaceru, znalazły się m. in. katedra, Domek Pastora, kościół kapucynów, stary rynek, ul. Dworna oraz wzgórze św. Wawrzyńca. Przewodnicy oprowadzając uczestników opowiedzieli o historii poszczególnych zabytków oraz udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące tych miejsc.

Finalnie uczestnicy jednogłośnie podkreślili konieczność organizacji tego typu wycieczek po mieście, zwłaszcza że wiele zabytków oraz historycznych miejsc na obszarze Łomży nie jest w dalszym ciągu rozpoznana przez miłośników miasta i jego historii, a także samych mieszkańców.
Jako Towarzystwo Naukowe bardzo dziękujemy przewodnikom: Pani Gabrieli Szczęsnej oraz Panom: Marcinowi Rydzewskiemu, Michałowi Kaczyńskiemu oraz Sławomirowi Zgrzywie, za współpracę i poświęcony czas. Dziękujemy również wszystkim przybyłym za tak liczne uczestnictwo. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli spotkać się ponownie przy organizacji kolejnych tego typu przedsięwzięć