Spotkanie edukacyjne w ramach akcji „Jestem na pTAK!”

14 marca br., Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów przeprowadziło spotkanie edukacyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła na pTAK!” organizowanej przez stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Zajęcia dotyczące biologii ptaków odbyły się w klasach II-III Szkoły Podstawowej w Chludniach. Pani Julia Gulanowska przeprowadziła prezentację multimedialną, połączoną z pokazem krótkich filmów przyrodniczych i odgłosami ptaków. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się dlaczego ptaki muszą migrować, które gatunki wracają wiosną do Polski oraz jak wyglądają ich wiosenne zachowania. Aby utrwalić wiedzę dzieci odgadywały ptasie zagadki i rozpoznawały ptaki ze zdjęć. Na koniec zajęć uczniowie wykonali papierowe bociany oraz samodzielnie zbudowali ptasie gniazda z naturalnych materiałów.

Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o ptakach i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne wydarzenie edukacyjne – „Noc Sów”, którego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Ptaki Polskie – jestem na pTAK! (szczegóły na naszej stronie).