Wernisaż w Grabowie

Wczoraj mieliśmy wielką przyjemność uczestniczenia w wernisażu prac plastyczno-florystycznych, jakie powstały w ramach warsztatów realizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowie. Licznie przybyli mieszkańcy tej miejscowości i osoby z zewnątrz mieli okazję obejrzenia świetnych efektów zaangażowanego działania lokalnych animatorów kultury i pracy osób, które wzięły udział w przedsięwzięciu.

         Ramy zaproponowanego programu wernisażu zachwycały pomysłem, profesjonalizmem i realizacją. Muzyka, obraz, słowo – skomponowane w układzie przybliżającym piękno natury, wielość światów zamieszkiwanych, historię ludzi i miejsca oraz atmosfera życzliwości, szacunku i uznania to niecodzienna mieszanka społecznego życia w harmonii. Przynosi ona piękne owoce.

         Środowisko społeczne Grabowa w sposób wzorcowy potrafi skorzystać z niezwykłego potencjału dziedzictwa kulturowego, jakie otrzymało w depozycie m.in. po rodzie Wagów, lecz także w kontekście własnej tożsamości aktywnie docenia je i na nim efektywnie współtworzy swoje środowisko życia.

Jesteśmy zdumieni i zaszczyceni, że w takim towarzystwie współrealizujemy ministerialny projekt (U)WAGI.

 

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa” nr projektu NdS/545058/2022/2022 kwota dofinansowania 213 000,00 zł, całkowita wartość projektu 213 000,00 zł.